Kiedy potrzebujesz usług geodezyjnych

wydają się być dosyć nietypowe tym osobom, które nie znają się na geodezji. Tymczasem specjalistyczne zastosowania geodezji są bardzo szerokie, a praca geodetów może być wykorzystywana nawet przez osoby zajmujące się przeprowadzan

Kiedy potrzebujesz usług geodezyjnych

Mniej znane zastosowania geodezji

Osoby dobrze znające się na geodezji wiedzą, że praca geodetów może być wykorzystywana na różne sposoby. Jedne z nich są bardzo znane, a inne wydają się być dosyć nietypowe tym osobom, które nie znają się na geodezji. Tymczasem specjalistyczne zastosowania geodezji są bardzo szerokie, a praca geodetów może być wykorzystywana nawet przez osoby zajmujące się przeprowadzaniem badań astronomicznych i przygotowywaniem lotów w kosmos. Jednak szczegółowe zastosowania geodezji mogą być wykorzystywane również w miastach i miejscowościach oraz w obszarze planowania przestrzennego dotyczącego bardziej rozbudowanych lub nietypowych budynków. Wszystko to sprawia, że geodeci muszą posiadać bardzo dobre wykształcenie i odbywać odpowiednie praktyki, aby mogli wykonywać wszystkie zlecane im prace.


Terenowe pomiary geodezyjne

Geodeci zajmują się przeprowadzaniem różnego rodzaju pomiarów. Takie pomiary mogą być na przykład pomiarami terenowymi wykonywanymi przed rozpoczęciem budowy nowej drogi czy przed przystąpieniem do poszerzania działki przynależącej do jakiegoś zakładu pracy. Dlatego sposoby wykorzystywania pomiarów geodezyjnych są bardzo różne i trzeba przyznać, że bez sięgania po wyniki badań geodezyjnych trudno będzie przeprowadzać wiele prac budowlanych czy drogowych. Wszystko to sprawia, że terenowe pomiary geodezyjne zamawiane są zarówno przez osoby prywatne, jak i przez przedstawicieli różnych firm i przedsiębiorstw czy pracowników drogówki. Dzięki otrzymaniu wyników takich pomiarów będą one mogły w racjonalny sposób zaplanować wszystkie prace przez siebie wykonywane.


Geoinformatyka , encyklopedyczna definicja

Geoinformatyka ? dyscyplina naukowa w obrębie nauk geograficznych zajmująca się numerycznym przetwarzaniem i analizowaniem informacji geograficznej. Geoinformatyka różni się od geoinformacji większym udziałem zagadnień informatycznych, głównie związanych z programowaniem. W realizacji wyżej wymienionych zadań zaangażowany jest zespół środków technicznych (komputery, sieci teleinformatyczne), prawnych (ustawy i rozporządzenia), ekonomicznych (opłacalność inwestowania w sprzęt i oprogramowanie) oraz personalnych (użytkownicy, programiści i administratorzy systemów).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geoinformatyka