Wikipedia i ASO
Autoryzowana stacja obsługi (ASO) ? usługodawca świadczący usługi naprawy i konserwacji pojazdów, który działa w systemie dystrybucji utworzonym przez dostawcę pojazdów1.
Zgodnie z prawem unijnym (BER 330/2010 oraz MVBER 461/2010) klient może dowolnie wybierać czy w trakcie trwania gwarancji będzie serwisował swój samochód w autoryzowanym serwisie, czy też w warsztacie niezależnym bez utraty gwarancji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autoryzowana_stacja_obsługi
O pojazdach silnikowych. Definicja z Wikipedii
Pojazd silnikowy ? napędzany mechanicznie pojazd, który porusza się dzięki własnemu napędowi.
Dyrektywa 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r. definiuje pojazd silnikowy jako napędzany mechanicznie pojazd, który porusza się dzięki własnemu napędowi, mający co najmniej cztery koła, kompletny, skompletowany lub niekompletny, osiągający maksymalną prędkość przekraczającą 25 km/h.
Według polskiego kodeksu drogowego to pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motorowerów i pojazdów szynowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojazd_silnikowy
LPG jako paliwo samochodowe. Cytat z Wikipedii
W wielu krajach wzrasta popularność LPG jako paliwa silnikowego, zwłaszcza w Europie (głównie w Holandii, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii) oraz w Indiach i Korei. W Polsce liczba aut z LPG ciągle rośnie ? pod koniec 2011 roku wyniosła ona 2,5 mln2.
Liczba oktanowa LPG wynosi 90-120, choć do oceny właściwości antystukowych tego paliwa stosuje się częściej liczbę metanową, która dla LPG stosowanego do napędu samochodów mieści się w granicach 60-80.
LPG stosowany jest głównie jako źródło zasilania silników benzynowych, zarówno gaźnikowych, jak i z jedno i wielopunktowymi układami wtryskowymi. Korzystanie z LPG wymaga zainstalowania specjalnej instalacji. Samochody zaopatrzone w tę instalację muszą też częściowo korzystać z benzyny, gdyż ze względów technicznych rozruch i rozgrzanie silnika powinno odbywać się przy zasilaniu benzyną. Bardziej zaawansowane technicznie instalacje do LPG automatycznie przełączają się z benzyny na gaz w momencie uzyskania przez silnik odpowiedniej temperatury i prędkości obrotowej. W mniej zaawansowanych istnieje konieczność ręcznego przełączania zasilania z benzyny na LPG.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/LPG